Yaşam

İzleyicilerin Neden Evlendiğimi Sorgulamasına Neden Olacak Karı Koca Kavgaları Konulu Filmler

Merhaba. Her çiftin evliliğinde önemli sorunları vardır ve çiftler arasında yaşananlar kimseninkine benzemez. Kısacası her ilişkinin kendine has bir dinamiği vardır diyebiliriz. Aynı durumu sinemada da keşfetmek mümkündür. Filmlerde birbirinden tamamen bağımsız çatışmalar yaşayan çiftler vardır. Onları da bu film listesinde görebilirsiniz. İşte karı koca kavgalarının eksik olmadığı o filmler!

İyi seyirler.

24. Güllerin Savaşı (1989)

Barbara ve Oliver Rose evli bir çift olarak sonsuza dek mutlu yaşarlar. Ta ki Barbara onsuz hayatın nasıl olacağını hayal etmeye başlayana ve gördüklerini beğenene kadar. İkisi de evlerinde kalmak isterler ve birbirlerini gitmeye zorlamak için bir kampanya başlatırlar. Kavgalarının ortasında bir boşanma avukatı olan D’Amato vardır. Film, ikisinin birbirinden kurtulmak için ne kadar ileri gideceklerini konu alıyor.

Yönetmen: Danny DeVito

Oyuncular: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito

23. Bay ve Bayan Smith (2005)

John ve Jane Smith sıradan evli bir çifttir. Sıradan bir mahallede sıradan bir hayat yaşıyorlar, sıradan işlerde çalışıyorlar. Ancak ikisinin de suikastçı olarak normal bir hayatı yoktur. Birbirlerini hedef olarak bulduklarında şaşırana kadar ne Jane ne de John eşlerinin sırrını bilmiyorlar. Birbirlerini öldürme arayışlarında ikisi, birbirleri hakkında beş veya altı yıllık evliliklerinde öğrendiklerinden daha fazlasını öğrenirler.

Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular: Brad Pitt, Angelina Jolie, Adam Brody

22. Ayrılık (2006)

Chicago’da sanat tüccarı Brooke Meyers, iki erkek kardeşiyle bir turizm işinde ortaklığı olan erkek arkadaşı Gary Grobowski tarafından yeterince takdir edilmediğini ve ihmal edildiğini hisseder ve Gary’nin onu özlemesini sağlamak için ondan ayrılmaya karar verir. Gary, gerçek niyetini yanlış anlar, hem aile üyelerinin hem de arkadaşlarının yanlış tavsiyelerine uyar ve kazananı olmayan bir cinsiyetler savaşı başlar.

Yönetmen: Peyton Reed

Oyuncular: Jennifer Aniston, Vince Vaughn, Jon Favreau

21. Evlilik Hikayesi (2019)

Film, evli bir çiftin New York’tan Los Angeles’a boşanma hikayesini anlatıyor. Yönetmen Charlie ve aktris eşi Nicole, evlilikleri sona ermiş bir çifttir. Boşanmaya karar veren çift bu süreci kolayca bitirmeyi düşünür ama işler düşündükleri gibi gitmez.

Yönetmen: Noah Baumbach

Oyuncular: Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer

20. Bizim Hikayemiz (1999)

Ben ve Katie on beş yıl önce evlendik ve iki çocuğumuz oldu. Birlikte kalıyorlar ama kalpleri zaten birbirinden farklı. Çocuklar yaz kampına gönderildikten sonra hem farklı yaşamaya başlarlar hem de sonunda çocuklara ayrılık haberini vermeye hazırlanırlar. Ancak her birinin kendi dünyasında yalnız olması birbirlerini düşünmelerine neden olur.

Yönetmen: Rob Reiner

Oyuncular: Bruce Willis, Michelle Pfeiffer, Colleen Rennison

19. Yol İçin İki (1967)

İngiliz romantik komedi-drama filmi, Fransa’nın güneyine doğru bir yolculuğa çıktıklarında on iki yıllık bağlarını sorgulayan bir karı koca hakkındadır.

Yönetmen: Stanley Donen

Oyuncular: Audrey Hepburn, Albert Finney, Eleanor Bron

18. Erkekler ve Kadınlar Arasındaki Savaş (1972)

Bağlılıktan hoşlanmayan alaycı, miyop bir karikatürist, üç çocuk annesi, güçlü anti-feminist görüşlerine karşı koyabilen tek kadın, göz alıcı esmer bekar bir anneye aşık olur. Sonunda onun yanına taşınır ve evlenme teklif eder.

Yönetmen: Melville Shavelson

Oyuncular: Jack Lemmon, Barbara Harris, Jason Robards

17. Neden Evlendim? (2007)

Bir psikolog olan Dr. Patricia Agnew, evlilik hakkında çok satan bir kitabın yazarıdır. bu kitap onun için ve her yıl birlikte bir hafta tatile çıkarlar ve kendilerine ‘Neden evlendim?’ diye sorarlar. soran diğer üç çiftin evliliği hakkındadır. O haftalardan birinin zamanı tekrar gelir ve dört çıkar da oldukça gergindir. Hafta boyunca her insanın sırrı ortaya çıkar.

Yönetmen: Tyler Perry

Oyuncular: Tyler Perry, Janet Jackson, Sharon Leal

16. Yeni Evli (2003)

Çekici, nispeten fakir ve biraz şapşal olan Tom, sosyetik ve şımarık Sarah’a aşık olur. Yine de evlenirler ve Tom’un karşılayamayacağı romantik bir balayı için Avrupa’ya uçarlar. Aşkları, teknik ve diğer talihsizlikler tarafından tehlikeli bir şekilde sınanır.

Yönetmen: Shawn Levy

Oyuncular: Ashton Kutcher, Brittany Murphy, Christian Kane

15. O Benim Ligimin Dışında (2010)

Filmde ortalama bir erkek olarak görülen Joe, mükemmel bir kadınla tanışır. Ancak arkadaşlarının ve ailesinin etkisiyle kendine olan güveni ve ilgisi azalmaya başlar.

Yönetmen: Jim Field Smith

Oyuncular: Jay Baruchel, Alice Konutta, TJ Miller

14. Takıntı (2015)

Simone, Fransa’da harap bir çiftliği miras alır ve oraya kocası Eric ve iki çocuğuyla birlikte gider. Hayali, oturduğu evi pansiyona dönüştürmektir. Ancak yeniden inşanın yavaş temposu devam ederken, kendini tüm bunların romantizmine ve kaosuna kaptırır.

Yönetmen: Antoinette Beumer

Oyuncular: Loes Haverkort, Pierre Boulanger, Jennifer Hoffman

13. Karım İçin Bir Erkek Arkadaş (2008)

Tenso, karısı Tana ile nasıl başa çıkacağını ya da ona ayrılmak istediğini nasıl söyleyeceğini bilmiyor, çünkü onun dehşete kapılmış öfkesi tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Her zaman kötü bir ruh hali içinde yaşar: Havadan şikayet etmezse, hükümet, komşular, gençler ve her şey olabilir. Tenso’nun arkadaşı Carlos, durumu tersine çevirmesini ve Tana’nın onu terk etmesine neden olmasını önerir.

Yönetmen: Juan Taratuto

Oyuncular: Adrian Suar, Valeria Bertuccelli, Gabriel Goity

12. Cennet: İnanç (2012)

50’li yaşlarında bekar bir kadın olan Anna Maria, yaz tatilini Avusturya’da misyonerlik işine adadı. Viyana’ya yaptığı günlük hac yolculuğunda, Meryem Ana’nın ayak yüksekliğinde bir heykelini taşıyarak kapı kapı dolaşıyor. Tekerlekli sandalyeye mahkûm Mısırlı Müslüman kocası yıllar sonra eve döndüğünde hayatı alt üst olur.

Yönetmen: Ulrich Seidl

Oyuncular: Maria Hofstatter, Nabil Saleh, Rene Rupnik

11. Şart (2020)

Alice, boşandıktan sonra velayet kararını beklerken iki aydır çocuklarını göremiyor. Gecenin bir yarısı oğlu onu aradığında, Alice harekete geçer ve Kanarya Adaları’na yasadışı bir yolculukta çocukları kaçırır.

Yönetmen: Amanda Kernell

Oyuncular: Ane Dahl Torp, Sverrir Gudnason, Troy Lundkvist

10. Büyük Ada (2019)

Genç bir adam olan Buddy, Walter Franklin ve eşi Fancy’in malikanesini yenilemekten sorumludur. Buddy konutu onarmakla meşgulken büyük bir kasırga meydana gelir. Bunun üzerine Buddy, ev sahiplerinin teklifi üzerine geceyi konakta geçirir.

Yönetmen: Stephen S. Campanelli

Oyuncular: Nicolas Cage, KaDee Strickland, Luke Benward

9. Vakum (2017)

60 yaşındaki Meredith, André ile mutlu bir evliliğe sahip olduğunu düşünüyor. Bu yüzden kendisine HIV pozitif teşhisi konması ve hastalığı bulaştırabilecek tek kişinin kocası olması şok edici.

Yönetmen: Christine Respond

Oyuncular: Barbara Auer, Laura de Weck, Saladin Dellers

8. Güzel Çağ (2019)

Hayal kırıklığına uğramış 60 yaşındaki Victor, parlak girişimci Antoine’ın ona yeni bir fikir sunduğu gün alt üst olur: Tiyatro hilelerini ve tarihini yeniden gözden geçiren bu şirket, müşterilerine eski günlere geri dönme şansı sunuyor. Ve Victor, hayatının en unutulmaz haftasını yeniden yaşamaya karar verir: 40 yıl önce büyük aşkıyla tanıştığı haftayı.

Yönetmen: Nicolas Bedos

Oyuncular: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier

7. Yuva (2020)

Rory, Amerikalı karısını ve çocuklarını yeni iş fırsatlarını keşfetmeleri için memleketi İngiltere’ye getiren hırslı bir girişimcidir. Aile, güvenli Amerikan mahallelerindeki evlerini terk ettikten sonra, arkaik bir 80’ler Britanya’sı umutsuzluğa kapılır ve bir İngiliz malikanesindeki yeni hayatları, aileyi yok etmekle tehdit eder.

Yönetmen: Sean Durkin

Oyuncular: Jude Law, Carrie Coon, Oona Roche

6. 1000 Kere İyi Geceler (2013)

Rebecca, dünyanın en güzel savaş fotoğrafçılarından biridir. Kocası onun tehlikeli hayatına daha fazla katlanmayı reddedince büyük bir duygusal fırtınayı atlatmak zorunda kalır.

Yönetmen: Erik Poppe

Oyuncular: Juliette Binoche, Nikolaj Coster-Waldau, Lauryn Canny

5. Kayıp Cennet (2012)

Lucie, babası Hugo ile birlikte yaşıyor. Annesi bir yıldır yok ve yokluğu baba ile kızı yakınlaştırıyor. Ancak anne geri döndüğünde Hugo’nun içi kontrol edilemez bir kıskançlık ve öfkeyle dolar.

Yönetmen: Eve Deboise

Oyuncular: Pauline Etienne, Olivier Rabourdin, Florence Thomassin

4. Ucubeler: Bizden Birisiniz (2020)

Film, gizemli bir serserinin bir restoranda çalışan genç bir şefi inanılmaz güçlerle donatmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Güçlü bir genç bayan, güçleriyle büyük ölçekli, korkunç ve büyük bir komployu ortaya çıkarır.

Yönetmen: Felix Binder

Oyuncular: Cornelia Groschel, Tim Oliver Schultz, Wotan Wilke Möhring

3. Gitmeliydin (2020)

Film, eski bir bankacının aktris karısı ve neşeli kızıyla birlikte, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı Galler kırsalında izole edilmiş çağdaş bir konutta yaptığı tatili konu alıyor.

Yönetmen: David Koepp

Oyuncular: Kevin Bacon, Amanda Seyfried, Avery Tiuu Essex

2. Suç Sezonu (2018)

İki evli çift, Jim ve karısı Danielle ve Yvonne ve Chris, dışarıdan bakıldığında, iki çocuklu, mutlu yuvaları olan çok sıradan çiftler. Ancak mutlu yuvaları evliliklerindeki ağır sıkıntılarla sarsılır ve çiftlerin birbirlerine itiraf etmekte zorlandıkları pek çok gerçek vardır. Sinema, bu çiftlerin birbirleriyle olan etkileşimlerine odaklanır.

Yönetmen: Mark O’Rowe

Oyuncular: Laoise Murray, Catherine Walker, Nora Cooper

1. Mükemmel Bir Kadınla Kalmak (2016)

Eliska’nın kocası onu daha genç bir bayan için terk etti. Çocuksuz, kırklı yaşlarının başında, hâlâ çekici. O zamana kadar başarılı olan kocasının yerini alan Eliska, şimdi mali desteğini almadan yeniden başlamak zorundadır. Eliska yerel bir köy okulunda öğretmenlik yapmaya başlar. Kalacak yer bulamadığı için eski bir morga taşınır.

Yönetmen: Tomas Hoffman

Oyuncular: Petra Hrebícková, Ondrej Vetchý, Miroslav Taborský

Karı-koca ilişkisini konu alan en sevdiğiniz film hangisi? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler