Haber

15 gündür Gazze’yi bombalayan İsrail, bu sabah Suriye’ye saldırdı.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı. Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar da Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek ele geçirdi. Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi ve İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bölgeden bu sabah gelen haberler endişeleri daha da artırdı.

İSRAİL ŞAM VE HALEP’İ VURDU

Suriye devlet kurumu Sana, Suriye Ulaştırma Bakanlığı’nın açıklamalarına dayandırdığı haberinde, İsrail’in Şam ve Halep’teki havalimanlarını hedef aldığını ve bu havalimanlarının hizmete kapatıldığını bildirdi.

“SON DAKİKA” İFADESİ İLE HİZMETE VERİLDİ

İsrail’in sabah erken saatlerde havalimanlarına baskın düzenlediği belirtilirken, sivil bir havalimanı çalışanının hayatını kaybettiği açıklandı. Ajansın “son dakika haberi” ifadesiyle servis ettiği haberde, “İsrail’in bariz saldırıları nedeniyle havalimanlarımızdaki çalışmaların durdurulduğu” belirtildi.

UÇAKLAR LAZKİA’YA YÖNLENDİ

Suriyeli yetkililer, havalimanlarını kullanacak yolculardan bilet aldıkları kurumlarla iletişime geçmelerini istedi. Havalimanlarına düzenlenen saldırı nedeniyle uçakların Lazkiye Havalimanı’na yönlendirildiği belirtildi.

gokcebeyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu